Unistop

Aktualności

21.12.2017

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – rodzaje, kiedy i gdzie potrzebne

Podczas projektowania ruchu drogowego niezwykle przydatne okazują się nie tylko znaki pionowe i oznakowanie poziome, ale również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jakie są ich rodzaje, gdzie i kiedy się przydają – tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Dowiedz się więcej

29.11.2017

Oznakowanie poziome – warunki techniczne, zasady umieszczania, zastosowanie, rodzaje

Znaki drogowe to dla nas codzienność, kierują ruchem pojazdów, pieszych i rowerzystów. Jednakże różnią się między sobą. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym jest oznakowanie poziome, jakie są jego rodzaje, zasady umieszczania na jezdniach i wiele innych informacji.

Dowiedz się więcej

28.11.2017

Projektowanie i organizacja ruchu drogowego – na czym polega, przykłady

Gdy rozpoczyna się budowa nowych dróg, obiektów znajdujących się przy istniejących drogach lub gdy konieczna jest reorganizacja ruchu, należy zacząć od wykonania projektu organizacji ruchu. Aby taki dokument mógł zostać zatwierdzony, musi spełniać warunki określone przez restrykcyjne przepisy. Jakie to wymogi? I na czym polega projektowanie ruchu?

Dowiedz się więcej

19.12.2016

Heniek na Święta znów przebrał się za zebrę

Święta – większość przebiera się teraz za Mikołaja, elfy i renifery. A ja… znów nałożyłem na siebie strój zebry! I miałem ze sobą najważniejszy prezent – bezpieczeństwo o własne zdrowie. Święta to czas, kiedy więcej niż o sobie myślimy o innych. Nie inaczej jest u mnie – przed Wielkanocą, przerażony wysoką liczbą wypadków na drogach, […]

Dowiedz się więcej

09.12.2016

Ponad pół tysiąca siemianowiczan przeszło przez jezdnię z naszymi zebrami!

Na cztery przejścia dla pieszych wyszły w piątek… zebry. Wraz z policją i strażą miejską bezpiecznie przeprowadziły przez pasy ponad pół tysiąca osób. Niecodzienne patrole edukowały od godziny 9 do 13.30 mieszkańców Siemianowic Śląskich, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. Zebry przeprowadzały przechodniów przez jezdnię przy ul. Staszica, Kapicy, Oświęcimskiej i Wróblewskiego. Akcja „Zebra […]

Dowiedz się więcej