Unistop

Aktualności

30.03.2018

Oznakowanie robót drogowych – zasady i przepisy dotyczące organizacji ruchu drogowego

Podczas robót drogowych, a także innych, które mają miejsce w pasie drogowym, należy właściwie je oznaczyć, a także w razie potrzeby – zaprojektować organizację ruchu na czas prac. Przedstawiamy zasady i przepisy dotyczące wyżej wspomnianych aspektów.

Dowiedz się więcej

24.03.2018

Oznakowanie poziome – rodzaje znaków poziomych ich przeznaczenie oraz specyfikacja techniczna

Oznakowanie poziome służy poprawie bezpieczeństwa kierowców i tak jak znaki pionowe, ma za zadanie informować o tym, w jaki sposób należy poruszać się na drodze. Dlatego tak ważne jest poznanie rodzajów znaków poziomych oraz ich przeznaczenia i specyfikacji. W niniejszym artykule postaramy się wyjaśnić te kwestie.

Dowiedz się więcej

27.02.2018

Malowanie linii na jezdni i znaków poziomych – rodzaje znaków, jakie przepisy?

Oznakowanie dróg ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa i przejrzystej organizacji ruchu. Ma to wpływ na zmniejszenie, a nawet eliminację kolizji drogowych, a także zminimalizowanie wypadków podczas pracy, np. na terenie magazynów i hal. Oznakowanie poziome musi jednak być przeprowadzone zgodnie z Prawem o ruchu drogowym. Jakie są główne rodzaje znaków drogowych poziomych i jakie […]

Dowiedz się więcej

21.12.2017

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – rodzaje, kiedy i gdzie potrzebne

Podczas projektowania ruchu drogowego niezwykle przydatne okazują się nie tylko znaki pionowe i oznakowanie poziome, ale również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jakie są ich rodzaje, gdzie i kiedy się przydają – tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Dowiedz się więcej

29.11.2017

Oznakowanie poziome – warunki techniczne, zasady umieszczania, zastosowanie, rodzaje

Znaki drogowe to dla nas codzienność, kierują ruchem pojazdów, pieszych i rowerzystów. Jednakże różnią się między sobą. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym jest oznakowanie poziome, jakie są jego rodzaje, zasady umieszczania na jezdniach i wiele innych informacji.

Dowiedz się więcej