Unistop

Aktualności

30.06.2018

Montaż znaków drogowych na terenie prywatnym, drodze wewnętrznej, w strefie zamieszkania – kto może postawić znak?

Wiele osób zastanawia się, czy mogą postawić znak drogowy na terenie prywatnym, drodze wewnętrznej, w strefie zamieszkania. Ponadto nie wiedzą, skąd go wziąć i czy mogą to zrobić samodzielnie. W poniższym tekście zdradzamy, jak to jest z tymi znakami poza drogami.

Dowiedz się więcej

29.06.2018

Znaki drogowe poziome, pionowe, kto może umieszczać znaki, legalizacja znaku drogowego

Dzięki znakom drogowym możliwe jest wprowadzenie zasad bezpieczeństwa na drodze. Jednak niewiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda proces legalizacji znaków drogowych i kto może jest stawiać, dopóki nie znajdą się w sytuacji, w której muszą napisać wniosek o postawienie znaku drogowego. Dlatego warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tych kwestii.

Dowiedz się więcej

30.03.2018

Oznakowanie robót drogowych – zasady i przepisy dotyczące organizacji ruchu drogowego

Podczas robót drogowych, a także innych, które mają miejsce w pasie drogowym, należy właściwie je oznaczyć, a także w razie potrzeby – zaprojektować organizację ruchu na czas prac. Przedstawiamy zasady i przepisy dotyczące wyżej wspomnianych aspektów.

Dowiedz się więcej

24.03.2018

Oznakowanie poziome – rodzaje znaków poziomych ich przeznaczenie oraz specyfikacja techniczna

Oznakowanie poziome służy poprawie bezpieczeństwa kierowców i tak jak znaki pionowe, ma za zadanie informować o tym, w jaki sposób należy poruszać się na drodze. Dlatego tak ważne jest poznanie rodzajów znaków poziomych oraz ich przeznaczenia i specyfikacji. W niniejszym artykule postaramy się wyjaśnić te kwestie.

Dowiedz się więcej

27.02.2018

Malowanie linii na jezdni i znaków poziomych – rodzaje znaków, jakie przepisy?

Oznakowanie dróg ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa i przejrzystej organizacji ruchu. Ma to wpływ na zmniejszenie, a nawet eliminację kolizji drogowych, a także zminimalizowanie wypadków podczas pracy, np. na terenie magazynów i hal. Oznakowanie poziome musi jednak być przeprowadzone zgodnie z Prawem o ruchu drogowym. Jakie są główne rodzaje znaków drogowych poziomych i jakie […]

Dowiedz się więcej