znak-drogowy

Dlaczego znaki drogowe warto wynająć, kupić u producenta?

Kiedy wynająć, a kiedy kupić znaki drogowe od producenta? I dlaczego zakup bezpośrednio od firmy produkującej znaki drogowe się opłaca. Sprawdzamy w poradniku, doradzamy, kiedy warto nawiązać współpracę z profesjonalnym producentem znaków drogowych.

Kto sprzedaje, wynajmuje znaki drogowe?

Znaków drogowych nie kupisz w tradycyjnym sklepie, możesz nabyć je bezpośrednio od producenta znaków lub od specjalistycznych firm, które zajmują się ich sprzedażą i montażem. Ponadto musisz wiedzieć, że sam zakup nie oznacza, że możesz sobie taki znak postawić w dowolnym miejscu. Najpierw musisz zgłosić swój pomysł do odpowiednich urzędów i poprosić odpowiedzialne za to osoby o zgodę, oczywiście odpowiednio to argumentując. Taki znak musi być zamontowany w odpowiedni sposób, aby nie stwarzał zagrożenia, a usprawniał ruch na drodze, dlatego organizacja ruchu to również zadanie dla profesjonalnej, lokalnej firmy, np. dla producenta znaków drogowych Katowice.

Warto zdawać sobie sprawę, że zakup znaków drogowych od producenta nie jest tani. Zwykle kosztują one od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, dlatego producenci często oferują także wynajem znaków drogowych. Ta opcja sprawdza się głównie do tymczasowego oznakowania, na przykład na czas prowadzenia robót drogowych.

Jakie normy muszą spełniać znaki drogowe?

Odpowiednio duże, przejrzyste i właściwie zamontowane znaki drogowe bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo na drodze, dlatego też muszą być wykonane w określony sposób. To, jak ma wyglądać znak drogowy ostrzegawczy, konkretny znak nakazu czy zakazu określają normy. Szczegółowe warunki dla znaków i sygnałów drogowych określa m.in. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku, wskazano tam m.in. odpowiedni rozmiar znaków (różny w zależności od tego czy są to znaki ostrzegawcze, informacyjne, nakazu czy zakazu). A jakie jeszcze informacje można tam znaleźć?

Warunki techniczne dla znaków drogowych, do których muszą stosować się ich producenci, dotyczą m.in.:

  • kształtu i rozmiaru znaków,
  • barwy znaków,
  • odblaskowości znaków drogowych (w tym typu materiałów odblaskowych, typu folii),
  • wielkości symboli, liter, które są na nich umieszczone, a także odstępów pomiędzy nimi,
  • materiałów, z jakich są wykonane znaki drogowe,

I wielu, wielu innych kwestii. Dlatego zakupu lub wynajmu znaków warto dokonywać wyłącznie u sprawdzonego producenta znaków drogowych, który stosuje się do obowiązujących norm. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zostały one wykonane zgodnie z przepisami. Jednak wcześniej warto sprawdzić doświadczenie takiego producenta i opinie na jego temat.

Znaki drogowe Śląsk – dlaczego warto kupować je bezpośrednio od producenta?

Producenci znaków drogowych w Polsce nie tylko stosują się do określonych warunków technicznych i produkują znaki drogowe zgodnie z obowiązującymi normami, ale również oferują dodatkowe usługi. W naszej firmie zajmujemy się nie tylko sprzedażą czy wynajmem znaków drogowych (co jest korzystną opcją dla firm budowlanych), ale również ich profesjonalnym montażem, ponadto w ofercie Unistop można znaleźć też projektowanie organizacji ruchu. Wykonujemy kompleksowe projekty organizacji ruchu drogowego (zarówno tego docelowego, jak i tymczasowego), a także bierzemy na siebie formalności – zdobywamy dla naszych klientów niezbędne opinie organów administracyjnych.

Projektując organizację ruchu, trzeba pamiętać nie tylko o odpowiednich znakach drogowych, ale również o urządzeniach bezpieczeństwa ruchu drogowego, takich jak lampy ostrzegawcze, pachołki drogowe czy wypukłe lustra drogowe. Takie elementy również można znaleźć w ofercie profesjonalnego producenta znaków drogowych. Ponadto współpracując z Unitop można liczyć na profesjonalne wsparcie i doradztwo np. w wyborze odpowiedniego oznakowania poziomego. Zakup znaków drogowych w firmie Unistop jest więc nie tylko jednorazową transakcją, ale szansą na długotrwałą i satysfakcjonującą współpracę.

Produkcja znaków drogowych, znaki drogowe Śląsk na wynajem

Kiedy lepiej kupić znak drogowy od producenta, a kiedy go wynająć? Odpowiedź wydaje się dość prosta – zakup znaków drogowych jest konieczna, gdy mają być one zamontowane na stałe, z kolei wynajem znaków sprawdza się w przypadku oznakowania tymczasowego. Dlatego też z wypożyczalni znaków bardzo często korzystają firmy budowlane, firmy zajmujące się wykonywaniem robót drogowych, a także organizatorzy imprez masowych czy manifestacji. Wypożyczenie znaków drogowych bezpośrednio od producenta to również spora optymalizacja kosztów w firmie, ponieważ jak już wspominaliśmy, sam zakup takich znaków nie należy do najtańszych. Z kolei koszt wynajmu znaków ustala się zwykle indywidualnie z producentem.