Znak drogowy

Sprzedaż, montaż i wypożyczenie znaków – co ma w swojej ofercie producent znaków drogowych?

Znaki drogowe spotkamy na swojej, nawet najkrótszej, trasie codziennie. Stanowią ważny element dróg oraz ścieżek, pozwalający na zachowanie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu. Wykorzystywane są nie tylko do organizacji ruchu na co dzień, ale i w wyjątkowych sytuacjach, takich jak remonty. Wytwarzaniem znaków drogowych zajmuje się wyspecjalizowany producent znaków drogowych.

Sprzedaż znaków drogowych

Producenci znaków drogowych bardzo często zajmują się ich sprzedażą. Warto zadbać o to, aby pochodziły one ze sprawdzonych firm i były zgodne ze standardami dotyczącymi wymiarów, grubości blach czy odblaskowych linii. Warto także zdecydować się na produkt wykonany z dobrej jakości blachy oraz o stabilnej konstrukcji. Ceny dobrych znaków drogowych zaczynają się od około 50-150 zł w zależności od jego rodzaju. Nasza firma w swojej ofercie ma znaki: ostrzegawcze, nakazu, zakazu, informacyjne, uzupełniające, kierunku i miejscowości. Ponadto sprzedaż znaków drogowych obejmuje także znaki dodatkowe oraz tablice do znaków drogowych. Dzięki tak bogatej ofercie organizacja ruchu przez firmę jest pełna. Warto pamiętać, mimo że każdy może kupić znak drogowy, jego zamontowanie wymaga zezwolenia. W ramach sprzedaży znaków drogowych warto wspomnieć o usługach obejmujących oznakowanie poziome dróg.

Montaż znaków drogowych

By zadbać o właściwe oznakowanie drogi, Unistop prowadzi także usługi z zakresu montażu znaków drogowych. Warto wiedzieć, że kwestie montażu są ściśle określone w aktach prawnych m.in. Prawie o ruchu drogowym oraz Rozporządzeniu Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Dzięki przestrzeganiu ich zapisów, oznakowanie dróg nie wpływa negatywnie na płynność ruchu. Akty te określają także, że znaki drogowe powinny być umieszczane przez wyspecjalizowany zakład oznakowania drogowego. W prawie określone jest także, że montaż znaków drogowych, zarówno na terenach publicznych, jak i prywatnych wymaga zezwolenia.

Wypożyczenie znaków drogowych

Producenci znaków drogowych bardzo często nie tylko trudnią się sprzedażą i montażem znaków drogowych, ale i ich wynajmem, który polega na czasowym odpłatnym udostępnieniu znaków kontrahentowi. Wycena jest indywidualna, a ceny można negocjować w zależności od czasu wynajmu oraz ilości wynajmowanych znaków. To bardzo często stosowane rozwiązanie przez firmy budowlane oraz początkujące przedsiębiorstwa, które nie mają pieniędzy na kupno własnego znaku. Korzystają z niego także organizatorzy imprez np. miejskich maratonów, którym zależy na jedno- bądź kilkudniowej zmianie organizacji ruchu.

Kupno czy wypożyczenie znaków drogowych?

Gdy zaistnieje konieczność montażu znaku drogowego, wielu z nas zastanawia się co będzie korzystniejsze – wynajem czy kupno. Podstawowym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, na jak długo potrzebny będzie znak. Gdy musi znaleźć się w danym miejscu na stałe, oczywistym wyborem jest kupno. Gdy to chwilowa potrzeba warto rozważyć wynajem. Biorąc pod uwagę kwestie finansowe, producent znaków drogowych umożliwia przygotowanie wyceny obejmującej zarówno koszty kupna, jak i wynajmu danego znaku. Warto także wziąć pod uwagę aspekt magazynowania nieużywanego znaku kupionego na własność – jego koszty mogą być dość wysokie. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie specyficznego znaku, który z pewnością nie będzie potrzebny w przyszłości. Producenci znaków przystają także na system mieszany, w którym część znaków jest kupiona a część wypożyczona. Pozwala to na optymalizację kosztów.

Co jeszcze w ofercie mają producenci znaków drogowych?

Producenci znaków drogowych bardzo rzadko ograniczają swoją działalność jedynie do ich sprzedaży, montażu oraz wynajmu. Zajmujemy się także wspomnianymi wyżej znakami poziomymi, czyli umieszczonymi na powierzchni jezdni lub chodnika. Mogą mieć one barwę białą lub żółtą. Podobnie jak w przypadku znaków pionowych, firma musi przestrzegać przepisów określonych w ustawach i rozporządzeniach.

Kolejną z usług, które oferuje producent znaków drogowych, jest organizacja ruchu poprzez m.in. wykonywanie projektów organizacji ruchu docelowego oraz tymczasowego, a także montaż i demontaż znaków. W ofercie Unistopu znajduje się także serwis oznakowania.

Ostatnim z oferowanych przez Unipol produktów są urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Ich celem jest umożliwienie optycznego prowadzenia ruchu, wyznaczenie pikietażu trasy, oznakowanie obiektów znajdujących się blisko szosy, zabezpieczenie robót na danym pasie ruchu oraz zabezpieczenia pojazdów. Do najczęściej spotykanych należą: lustra drogowe, blokady parkingowe, pachołki drogowe, lampy ostrzegawcze, a także słupki prowadzące, zapory drogowe oraz balustrady zapobiegające upadkom z wysokości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *